Rodzaje telefonów komórkowych

Posted on 15 stycznia 2012 | Category :Dual SIM, Telefony | Brak komentarzy do Rodzaje telefonów komórkowych

Obecnie telefony komórkowe można podzielić na kilka rodzai, ze względu na budowę, sposób użytkowania, czy tez rodzaj oprogramowania obsługującego dany telefon. Przed zakupem telefonu komórkowego warto dostosować odpowiedni model do naszych wymagań. Poniżej główne grupy telefonów komórkowych.

Telefony tradycyjne, są to najdłużej produkowane telefony, posiadają one tradycyjna numeryczna klawiaturę i zazwyczaj niewielki kolorowy ekran, mimo iż ostatnio na rynku jest coraz więcej modeli smartphonow, tradycyjne telefony są nadal bardzo popularne.

Telefony dla osób starszych – telefony te posiadają duże przyciski (znacznie większe od telefonów tradycyjnych)i wyraźny ekran, telefony te nie posiadają wielu funkcji, dlatego ich obsługa jest bardzo prosta i nadają się idealnie dla osób starszych mniej obeznanych w nowinkach technicznych, często wyposażone są tez w przycisk SOS, jednym naciśnięciem można połączyć się z wcześniej zaprogramowanym alarmowym numerem.

Telefony z klapka, jak sama nazwa wskazuje posiadają klapkę na które najczęściej znajduje się klawiatura, można je złożyć na pół, dzięki czemu chroni się ekran przed zarysowaniami. Telefony z klapka są coraz mniej popularne.

Telefony z klawiatura QWERTY czyli telefony wyposażone w pełną alfabetyczna klawiaturę, jeden przycisk odpowiada jednej literze, tak jak w klawiaturze komputerowej. Ułatwia to pisanie wiadomości SMS i email.

Telefony wysuwane, najczęściej wysuwana częścią w telefonie jest klawiatura, dzięki chowanej klawiaturze telefon uzyskuje mniejsze rozmiary i może zostać wyposażony w większy ekran.

Telefony z dotykowym ekranem, bardzo popularne w ostatnich czasach, telefony te wyposażono w ekran który można obsługiwać za pomocą dotyku dłonią lub rysikiem, klawiatura najczęściej wyświetlana jest na ekranie, ale istnieją również modele z dotykowym ekranem i zwykłą klawiatura, telefony dotykowe wyposażone mogą zostać w system operacyjny lub w zwykle oprogramowanie.

Smartphony – czyli telefony wyposażone w system operacyjny, są to bardzo wielozadaniowe telefony, umożliwiające zarówno dzwonienie, dostęp do internetu, funkcje multimedialne, dużo modeli posiada GPS, a dzięki systemowi operacyjnemu, użytkownik smartphone sam może wgrywać dodatkowe aplikacje w ten sposób poszerzając możliwości działania swojego telefonu.

» Tags: , , , ,

Comments 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>